Warning: Declaration of Walker_Category_Filter::start_el(&$output, $category, $depth, $args) should be compatible with Walker_Category::start_el(&$output, $category, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/pawelskr/domains/orientexpres.pl/public_html/wp-content/themes/setinstone/inc/portfolio-categories.php on line 0
Kurs Ebru | Orient Expres

Sztuka Ebru (ang. marbling art) jest niezwykłą, przypominającą ,,malowanie na wodzie” sztuką naturalnego zdobienia papieru lub materiału za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie, zachowane zostają przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni tworząc przepiękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury.

Sztuka Ebru to ,,sztuka natury’’. Wszystkie elementy i składniki stosowane w Ebru są w 100% naturalne. Bogata paleta barw używanych w Ebru uzyskiwana jest z naturalnych pigmentów mineralnych tj. kolorowe ziemie, glinki lub mielone skały. Te rzadko spotykane pigmenty pochodzą z najodleglejszych zakątków świata. Oprócz pigmentów mineralnych w Sztuce Ebru stosuje się również szczególny gatunek roślin z rodzaju traganków występujący w południowej i południowo-wschodniej Turcji. Niepowtarzalne, wyjątkowo giętkie pędzle Ebru wyrabiane są ze specyficznych, skrupulatnie wybranych gałęzi róży.

Niezwykłe barwy obrazów Ebru są zadziwiająco trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Kolory obrazów olejnych płowieją po upływie 50 lat, podczas gdy obrazy Ebru pozostają niezmienne przez blisko 500 lat!!!
Sztuka Ebru to sztuka wyobraźni. Dynamicznie poruszające się na powierzchni wody nasycone barwy i niepowtarzalne kształty pobudzają wyobraźnię, stając się inspiracją do tworzenia kolejnych wyrafinowanych figur i wzorów. Sztuka Ebru uwalnia pokłady fantazji i kreatywności kryjące się w każdym człowieku.

Kurs EBRU prowadzony jest przez profesjonalistę – Annę Amil po wcześniejszym ustaleniu terminu. Prowadzi ona kursy Ebru w całej Polsce zarażając swoją pasją innych.